Wakacje z piwem

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Wakacje z piwem

pianka nurkowa

Któż z nas nie lubi piwa? Oczywiście znajdzie się kilka osób. Ale generalnie każdy kocha ten złoty trunek i dałby wszystko za napicie się wszystkich gatunków świata. Czy to możliwe? Oczywiście, że tak.

Pianka do nurkowania, bez tego ani rusz

Często słyszy się o Oktoberfest – okazuje się, że jest to największy festiwal piwa na świecie. Co jeśli nie udało nam się na nim być ani razu? Nic straconego, a nawet można powiedzieć więcej, lepiej, że na nim nie byliśmy, bo wtedy rodzi się pomysł na udane wakacje. Wystarczy zebrać paczkę najlepszych przyjaciół – bo z kim jak z kim, ale to właśnie z przyjaciółmi piwo smakuje najlepiej – i udać się szlakiem piwnym po całej Europie. Dodatkowo można zabrać akcesoria do nurkowania, a wśród nich gadżet typu pianka do nurkowania i pokusić się o obejrzenie rafy koralowej w którymś z mórz.

pianka nurkowaWiadomo, że piwo produkowane jest już na całym świecie i tak naprawdę, gdziekolwiek byśmy nie pojechali, to znajdzie się tam chociaż jeden browar, ale tylko kilka krajów na całym świecie może pochwalić się długoletnią tradycją ważenia piwa – i to właśnie te kraje warto w pierwszej kolejności odwiedzić. Pierwszym krajem na naszym szlaku turystycznym bez wątpienia muszą być Czechy. Okazuje się, że jadąc do tego kraju koniecznie musimy spróbować najnowocześniejszych metod kupażowania, czyli inaczej mówiąc mieszania różnych gatunków, jak i roczników piwa. Do tego koniecznie musimy zwiedzić czeskie browary: Pilsner, Regent czy Velkopopovicky Kozel. Do tego czeka na niezapomniana wycieczka do praskiej restauracji „U Fleku”. Kolejnym krajem, który z pewnością musi pojawić się na naszej drodze są Niemcy. Każdy człowiek na świecie wie, że mieszkańcy Niemiec kochają piwo. Nie dość, że mają fantastyczne piwo, to jeszcze odnajdą dla nas kilka fajnych przekąsek do niego. Nie możemy również zapomnieć o wycieczce szlakiem piwowarskim, a co za tym idzie wycieczce po niemieckiej Norymbergii i zwiedzaniu piwnych labiryntów. Kolejnym Państwem, z którym nieodłącznie kojarzy się piwo jest Irlandia. Tutaj koniecznie każdy musi zobaczyć St. James’s Gate, gdzie produkuje się zimne piwa „stout”.