Wkładka jako metoda antykoncepcyjna

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Wkładka jako metoda antykoncepcyjna

 

Nie każda kobieta decyduje się założyć rodzinę i urodzić dzieci. Często także, ze względu na warunki oraz pracę zawodową, taka decyzja zostaje odsunięta w czasie. Należy wtedy podjąć decyzję o stosowaniu właściwej dla danej kobiety metody antykoncepcyjnej.

Odpowiednie nałożenie wkładki domacicznej w Poznaniu

założenie antykoncepcyjnej wkładki domacicznej w PoznaniuIstnieje wiele różnych środków antykoncepcyjnych, z których do najpopularniejszych należą tabletki. Wiele kobiet, zwłaszcza tych, które urodziły już pierwsze dziecko, wybiera inną metodę. Jej wybór jest konsultowany z ginekologiem. Często w takich wypadkach zaleca on założenie antykoncepcyjnej wkładki domacicznej w Poznaniu. Wkładka, również zwana spiralą, potrafi zabezpieczyć kobietę przed kolejną ciążę nawet na okres kilku lat. Tego typu spirale wykonane są z nowoczesnych materiałów z dodatkiem platyny, srebra lub miedzi. Ich działanie jest skuteczne z kilku powodów. Zawierają m.in. specjalny pojemnik z progesteronem. Jego działanie wpływa na znaczne zmniejszenie ruchliwości plemników i powoduje, że nie mogą one przeniknąć przez śluz występujący w szyjce macicy. Ginekolog najpierw przeprowadza badanie, a jeśli nie ma przeciwwskazań przystępuje do umieszczenie spirali. Samo założenie spirali polega na wprowadzeniu jej do jamy macicy. Lekarz najpierw odkaża pochwę, a następnie za pomocą aplikatora umieszcza spiralę we właściwym miejscu. Zabieg może okazać się nieco bolesny, warto więc rozważyć znieczulenie lub przyjęcie środków przeciwbólowych. Podczas zabiegu oraz wizyty kontrolnej kobieta otoczona jest szczególną uwagą i troską.

Rozważając metody antykoncepcyjne należy zaufać wiedzy oraz doświadczeniu ginekologa. Jego kwalifikacje pomogą podjąć właściwą decyzję oraz wybrać najbardziej dopasowaną metodę antykoncepcyjną.