Wydajny zamiennik węgla

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Wydajny zamiennik węgla

W poszukiwaniu skutecznego materiału opałowego z reguły najczęściej decydujemy się na zakup węgla, koksu albo drewna. Niemniej jednak ekolodzy biją na alarm bowiem spalanie węgla powoduje ogromne zatrucie atmosfery. Jeśli więc dobro otaczającej nas przyrody chociaż trochę leży nam na sercu to warto rozważyć opcję zainwestowania w opał bardziej ekologiczny. 

Ogrzewanie brykietem torfowym

brykiet torfowy hurtJednym z polecanych rodzajów opału ekologicznego jest brykiet torfowy. Materiał ten wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami spalania. Szacuje się, że przeciętny rodzaj brykietu, jaki możemy łatwo zakupić w większości marketów i składów opału, charakteryzuje się kalorycznością na poziomie nawet osiemdziesięciu procent kaloryczności węgla najlepszej jakości. W związku z tym ogrzewanie brykietem wcale nie musi oznaczać tego, że nasz system grzewczy nie będzie tak wydajny jak byśmy tego chcieli. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest brykiet torfowy hurt prowadzony jest głównie w składach opału. Możemy też zakupić taki węgiel w miejscach produkcji. Niekiedy spotkać go można w większych marketach ogrodniczych a nawet budowlanych. Dużą zaletą brykietu torfowego jest to, że podczas jego spalania nie jest osadzana sadza w naszych kominach. Dodatkowo przy spalaniu kostek brykietu torfowego tworzy się ekologiczny popiół. Materiał ten może być z powodzeniem stosowany do użyźniania gleby w naszym ogrodzie. Często brykiet używany jest również jako materiał do palenia w kominkach.

Ogólnie rzecz biorąc popularność ekologicznych materiałów opałowych ciągle rośnie. Często można zauważyć, że Polacy zamiast kupować węgiel czy koks decydują się na wspomniany brykiet. Oprócz niego często kupowane są ekologiczne pellety czy ekogroszek. Dużą ich zaletą jest też to, że spalanie tych materiałów nie powoduje korozji w piecach.