Wyjazd z nauką języka – dobry pomysł na wakacje?

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Wyjazd z nauką języka – dobry pomysł na wakacje?

Nauka języka obcego dla wielu osób nie jest prostą sprawą. Podczas gdy jedni chwytają każde słówko w lot, inni z trudem uczą się podstaw. Jeszcze inni doskonale zapamiętują gramatykę i słowa, ale gdy przychodzi im mówić w obcym języku, nie potrafią wykrztusić ani jednego zdania. Od lat rozwiązaniem dla tych, którzy mają problem z językami obcymi są obozy językowe. 

Warto wybrać się na obóz z nauką języka?

obóz językowyJeśli podświadomie czujemy strach przed mówieniem w obcym języku, obóz językowy będzie dla nas doskonałym rozwiązaniem. Prawdą bowiem, że najlepiej uczy się innej mowy, jeśli nie ma się wyboru. Jeśli więc wybierzemy się do miejsca, w którym albo się nie dogadamy, albo przełamiemy barierę – będzie nam dużo łatwiej. Obóz językowy daje nam także możliwość rozwinięcia naszych zdolności – dzięki ciągłemu obcowaniu z cudzoziemcami nauczymy się mnóstwa nowych słów – co więcej, jeśli będą oni musieli nam jakieś słowo wytłumaczyć albo my im, znacznie szybciej je zapamiętamy. Nauczymy się także rozumieć osoby mówiące w języku, którego się uczymy. W sterylnych warunkach szkoły językowej nawet native speaker nie ma możliwości dokładnie pokazać, jak mówią mieszkańcy danego kraju. Jednak jeśli pojedziemy tam i będziemy musieli dogadać się z naszymi rówieśnikami czy panią w w sklepie, z czasem łatwo nauczymy się ich sposobu mówienia. Będzie on znaczenia bardziej naturalny, niż ten nauczyciela, który ma jednak w głowie metody pedagogiczne i zna nasz język. Dodatkowo zaś zwiedzimy kraj, którego języka się uczymy, poznamy jego zwyczaje i ludzi w nim mieszkających.

Obóz z nauką języka to doskonała opcja na wakacje. Dzięki temu możemy połączyć naukę z zabawą i zwiedzaniem, dowiedzieć się więcej o języku, którego się uczymy. W dodatku po takim obozie nabędziemy pewnej naturalności w posługiwaniu się językiem i pozbędziemy nieśmiałości.