Wymiana grzejników w domu

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Wymiana grzejników w domu

Wymiana grzejników w domu wymaga odpowiedniej wiedzy. Musimy wiedzieć, że w pierwszej kolejności dobiera się moc, aby potem zwrócić uwagę na materiał czy sam wygląd grzejnika. Ważne będzie też to, dla jakiego pomieszczenia grzejniki będzie przeznaczone. Każde bowiem ma inną charakterystykę.

Jak wybrać nowy grzejnik

grzejnikNowy grzejnik musi mieć przede wszystkim odpowiednią moc, dostosowaną do zapotrzebowania na ciepło w danym pomieszczeniu.Inną moc będą miały grzejniki pokojowe, inną grzejniki łazienkowe, gdzie łazienki są zazwyczaj znacznie mniejsze.  Musimy też dostosować kaloryfer wymiarowo. O sposobie przekazywania ciepła przez grzejnik decydują materiał, z jakiego jest zrobiony, pojemność wodna oraz konstrukcja. W grzejnikach konwektorowych ciepło rozmieszczane jest za pomocą powietrza. W tradycyjnych kaloryferach w dużej mierze konwekcja zastąpiona jest promieniowaniem. Jak chodzi o wybór materiału, z którego zrobiony jest grzejnik mamy do wyboru kaloryfer żeliwny bądź aluminiowy. Ten drugi materiał dotyczy zazwyczaj grzejników dekoracyjnych i tych zwykłych, najbardziej popularnych w polskich domach. Kaloryfery żeliwne są odporne na korozję, dobrze akumulują ciepło i są o wiele lepszym i trwalszym rozwiązaniem od aluminiowych. Jednak są dość mało popularne a wynika to z faktu, iż są o wiele droższe w porównaniu do swoich aluminiowych odpowiedników. Czasem jednak warto zainwestować w coś, co może nam posłużyć przez długie lata.
Wymiana grzejników wiąże się z odpowiednią wiedzą co do wyboru nowych. Warto wziąć pod uwagę kilka czynników, począwszy od dostosowania mocy do pomieszczenia, przez wielkość, na materiale skończywszy. To, co najbardziej popularne, wcale nie musi być najlepsze. Na przykład aluminiowe grzejniki są dużo mniej trwałe od żeliwnych. 

Więcej w temacie można znaleźć na:  www.jaga.com.pl