Wyposażenie myjni – dawniej i dziś

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Wyposażenie myjni – dawniej i dziś

wyposażenie myjni

Niektórzy myją samochód bardzo często – jest to chociażby co tygodniowy sobotni obowiązek, czasem ich jako posiadaczy i użytkowników owego samochodu, a czasem zlecony swoim pociechom. W przeciwieństwie do nich, inni zaś myją samochód tylko jak jest bardzo brudny lub muszą nim wyjechać na jakąś ważną uroczystość (ślub, komunia i tak dalej).

Dziś mamy nowocześniejsze wyposażenie myjni

wyposażenie myjniWcześniej najpopularniejszą formą mycia samochodu było jego własnoręcznie wyszorowanie go na podwórku – wiadro, gąbka, jakiś płyn (niekoniecznie nawet specjalnie do samochodu, czasem jedynie płyn do mycia naczyń), kilka ścierek. Jeśli chciało się to zrobić dokładnie, bez smug i zacieków na mycie samochodu należało poświęcić nawet dwie, trzy godziny. Wyposażenie myjni jest dziś coraz bardziej nowoczesne. Obecnie jednak na takie rozwiązanie (mycie samochodu w domu) decyduje się coraz mniej osób, gdyż popularność i serce kierowców zdobyła myjnia bezdotykowa, która oferuje zazwyczaj kilka programów mycia samochodów (w zależności od naszych preferencji – mamy do wyboru na przykład dodatkową konserwację samochodu czy usuwanie silnych zabrudzeń). Na korzyść takiego rozwiązania przemawia także fakt, że to my sami za pośrednictwem myjni możemy umyć swój samochód, bez korzystania z pomocy osób trzecich.

Myjnia samoobsługowa pozwala zaoszczędzić czas (mycie samochodu trwa około 5-15 minut), często też lepiej radzi sobie z silnymi zabrudzeniami, a profesjonalne wyposażenie myjni gwarantuje wysoką jakoś usług, a co za tym idzie – nasze zadowolenie. Zazwyczaj też myjnia działa 24h na dobę, więc możemy z niej skorzystać zawsze, kiedy akurat mamy na to czas.