Zabawki, które stymulują rozwój

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Zabawki, które stymulują rozwój

Dzieci do trzeciego roku życia są jak gąbka, która chłonie wszystko dookoła. Jest to czas najszybszej i najobszerniejszej nauki w całym życiu każdego człowieka. W przeciągu tych kilku lat dziecko uczy się w pełni rozumieć dany język u mówić w nim. Uczy się chodzić, wykonywać podstawowe czynności. Opanowuje też podstawowe umiejętności interpersonalne. Jest to chyba najbardziej zachwycający czas. 

Grająca zabawka dla dziecka

interaktywne zabawkiKażdy rodzic doskonale wie, że najbardziej intensywnym okresem w życiu ich dzieci jest czas przed pójściem do przedszkola. W niecałe trzy lata maluch opanowuje tyle umiejętności i taki zasób wiedzy, że dla dorosłego człowiek byłoby to nie do ogarnięcia. Umysł maluch jest jak gąbka, chłonie wszystko i przy okazji pracuje na najwyższych obrotach. W tym czasie dziecko powinno mieć zapewnione szerokie spektrum wsparcia w rozwoju na różnych płaszczyznach. Mocno pomagają w tym interaktywne zabawki, które od jakiegoś czasu towarzyszą maluchowi już od pierwszych miesięcy jego życia. Dzięki interaktywnym zabawkom, które świecą, mówią i śpiewają, dziecko szybciej uczy się podstawowych słów, rozwija swoją inteligencję a także, w przypadkach wielu zabawek, również umiejętności manualne. Na rynku jest ogromny wybór takich interaktywnych zabawek. Od maskotek, przez lalki, samochody czy zabawkowe laptopy, aż po różnego rodzaju gry. Ważne jest to, żeby rodzic bawił się nimi razem z dzieckiem. Maluch w końcu sam nie wpadnie na to, czego dany przedmiot miałby go nauczyć. 

Pierwsze lata każdego człowiek są zdumiewające. W tym czasie uczymy się tylu rzeczy, że aż ciężko to pojąć. Rozwój na wszystkich płaszczyznach odbywa się w błyskawicznym tempie. O to, żeby dziecko w odpowiedni sposób się rozwijało, dbają przede wszystkim rodzie. Dużą pomocą okazuję zabawki interaktywne.