Zakup noża myśliwskiego

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Zakup noża myśliwskiego

Między nożami jest różnica nie tylko w nazwie, czy wielkości, ale przede wszystkim w przeznaczeniu takiego noża. Mamy noże domowe (o różnym przeznaczeniu – do chleba, owoców, warzyw, sera itp.) Istnieją także noże o specjalnym przeznaczeniu. Mogą służyć nie tylko do krojenia, ale również obrony.

Czy myśliwy ma się czego obawiać w lesie?

noże myśliwskie z etuiW naszym kraju nie ma niebezpiecznych drapieżników żyjących na wolności. A jeśli nawet są, to w takiej ilości, że w ogóle ich nie widać w lesie. Polska – to nie afrykańska dolina Serengeti, gdzie grasują lwy, tygrysy czy inne dzikie zwierzęta. Jednak, gdyby jakiś myśliwy bardzo się postarał, mógłby trafić na stado wilków w Polskich lasach, które będąc głodne, może być niebezpieczne. Dlatego każdy myśliwy przygotowujący się do wyprawy, powinien zaopatrzyć się w odpowiednie noże myśliwskie z etui, które będą niezbędne w każdej wyprawie myśliwskiej. Etui oczywiście będzie potrzebne, aby nie skaleczyć się takim nożem, czy też nie uszkodzić czegoś w plecaku. Nóż myśliwski ma te cechy, ze jest nie tylko wygodny, wszechstronny, ale przede wszystkim powinien być bardzo ostry. Tępy myśliwski nóż nie nadaje się na nic więcej, niż np. otwieranie butelek, a przecież nie do tego go zabieramy ze sobą. Noże z przeznaczeniem dla myśliwych posiadają przede wszystkim dużą odporność na różnorodne warunki z jakimi przyjdzie się im zmierzyć. Mogą być nawet używane przy cięciu gałęzi potrzebnych na ognisko i jednocześnie są na tyle ostre, ze można nimi np oprawiać myśliwskie trofea. 

Jest wiele rodzajów noży myśliwskich. Wszystko zależy od preferencji myśliwego i tego, czego tak naprawdę on potrzebuje. Czy chodzi do lasu jedynie zbierać grzyby, czy może łowi ryby, czy też poluje na grubszą zwierzynę. Wybierze on taki nóż, jak będzie mu naprawdę potrzebny.