Zalety hali stalowej

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Zalety hali stalowej

 

Standardowy budynek o wielkości do stu metrów kwadratowych waży około pięćdziesięciu ton, a hala przemysłowa o wielkości tysiąca metrów kwadratowych nawet i pięćset ton. Ta waga sprawia, że nie wszędzie można wybudować taki budynek, dlatego na grząskich gruntach lepiej budować budynki o konstrukcji stalowej, ponieważ są dużo lżejsze.

Hale stalowe dla każdego

producent hal stalowychJak już wcześniej wspomniałem, budynki o tak dużej powierzchni są bardzo ciężkie więc nie wszędzie da się je wybudować, ponieważ istnieje ryzyko osuwania się pod ich ciężarem gruntu co może doprowadzić do zawalenia. Jeśli grunt na, którym chcemy zbudować duży budynek przemysłowy nie jest zbyt stabilny, mamy dwa rozwiązania, albo zrobić tak zwany fundament głęboki, który będzie sięgać powyżej czterech metrów głębokości i będzie solidnie zbrojony co będzie bardzo kosztowne lub wybudować halę stalową. Producent hal stalowych deklaruje się, że ten rodzaj budowli jest nawet do dziesięciu razy lżejszy od budynku wybudowanego w tradycyjny sposób o tej samej wielkości. Rzeczywiście jest to prawdą, konstrukcja stalowa całego budynku jest bardzo lekka, ponieważ jest wykonana z bardzo lekkich stopów metali, ale jednocześnie bardzo wytrzymałych co sprawia, że takie budynki są bardzo odporne na działanie warunków atmosferycznych. Taką halę możemy sobie zamówić w fabryce, zostanie ona dowieziona w gotowych elementach na plac budowy, gdzie wystarczy je tylko złożyć.

Hale o konstrukcji wykonanej ze stali są nie tylko dużo lżejsze i wytrzymalsze, ale są również dużo tańsze. Koszt budowy hali w tradycyjny sposób o wielkości tysiąca metrów kwadratowych często sięga kilku milionów złotych, w przypadku hali stalowej ten koszt jest niższy nawet i o czterdzieści procent, pomijając koszty fundamenty, z którymi koszt budowy może być nawet do pięćdziesięciu procent niższy.