Zrobiłem kurs bhp – czy dostanę pracę?

Weź udział w Olimpiadzie Mikołajkowej

Zrobiłem kurs bhp – czy dostanę pracę?

 

Mieszkając w Warszawie wbrew pozorom nie jest tak łatwo dostać jakąś dobrą prace. Z wykształcenia jestem technikiem z bezpieczeństwa i higieny pracy. Oczywiście mógłbym założyć własną działalność gospodarczą, ale czy mi się to opłaca? Ogólnie rzecz biorąc technicy BHP moga pracować w wielu firmach. Jedną z takich offert znalazłem ostatnio w internecie.

Inspektor BHP – wymagania

kursy bhp na terenie WarszawyOczywiście oferta pracy dotyczyła miejsca, jakim jest Warszawa. Poszukiwany był kandydat, który będzie spełniał wszelkie wymogi formalne. Oczywiście podstawą jest posiadanie tytułu technika z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, czyli mnie. Znam się na podstawowych przepisach nie tylko z bhp, ale i z prawa pracy. Moja wiedza mogłaby znacznie zapunktować podczas rekrutacji. Najgorsze jest to, że ja nie mam doświadczenia, a tutaj potrzebują osoby, która już wcześniej przeprowadzała takie kursy i udzielała instruktażu zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. W wymogach była również bardzo dobra znajomość obsługi komputera, prawo jazdy kategorii B oraz posiadanie takich cech charakteru, jak komunikatywność, odporność na stres,m a także dyspozycyjną. Myślę, że z tym nie byłoby problemu, ponieważ taki właśnie jestem. Dodatkowo świetnie obsługuje komputer i od kilku lat prowadzę samochód. Gdybym miał robić kursy bhp na terenie Warszawy, to byłbym bardzo szczęśliwym człowiekiem. Zaraz kiedy zobaczyłem to ogłoszenie, wysłałem swoje CV oraz list motywacyjny.

Firma oczywiście zaprosiła mnie na rozmowę kwalifikacyjną, która przeszła w bardzo miłej atmosferze. Przyszły pracodawca zatrudniłby mnie, gdybym posiadał chociaż minimalne doświadczenie w przeprowadzaniu kursów BHP. Jednak ja tego nie miałem i nie dostałem tej pracy. Po tym wszystkim zdecydowałem, że pójdę jak najszybciej zrobić jakieś darmowe praktyki, bo nie chcę być bezrobotny.